מערכות ניטור IT Infrastructure

החברה שלנו מציעה יישום של מערכות ניטור וחיזוי תשתיות it

במקרה זה, למנוע, לנבא ולמנוע כשלים בעבודה.

 

 

מהות הניטור
כאשר מחליטים על הקמת מערכת ניטור תשתיות IT, יש צורך לקבוע את המשימות שהיא תבצע. בהתבסס על אלה, החומרה, התוכנה והאמצעים הארגוניים המשמשים נקבעים. הם לא צריכים להיות מיותרים ולהכביד על תקציב החברה, כמו גם מחויבים להתמודד עם המשימות שהוקצו כדי לשלוט על הביצועים של המערכת.

בשלב הראשון של הגדרת המטרה, יש צורך לזהות אובייקטים של ניטור:

חלק טכני (כמות שטח דיסק, זיכרון ram, מצב טכני של שרתים);
מערכת ההפעלה (איכות העבודה, העיתוי של עדכונים);
שירות דואר, היעדר כשלים ועיכובים בעבודתו;
מערכת ניהול מסדי נתונים (DBMS);
שרת אינטרנט
טלפוניה IT.
מערכת ניטור תשתיות ה-it צריכה לפקח על התהליכים והיישומים, על איכות הביצוע של התהליכים העסקיים של הארגון, להפיק דוחות, לזהות ולהתריע על תקריות אבטחת מידע, לנהל את תצורת ה-IP במידת הצורך. בעת התקנת המערכת, התוכנה מותקנת בשרת השולט על פעולת הרשת.

בשלב הבא, פעולת מנגנון הניטור בנויה על שני דגמים:

בצד השרת, כאשר השליטה מתרחשת באמצעות בדיקות חיצוניות;
חיצוני, כאשר על אובייקטים של תשתית ה-IT הוא לשים תוכנת סוכן המנחה את הנתונים לשרת. במצב זה, האפשרויות לקבלת מידע ועיבוד הולכות ומתרחבות.
בעת שימוש בשרת ענן חיצוני, הנתונים נאספים מהמכשירים ומועברים לניתוח באמצעות פרוטוקולי TCP, UDP ו-ICMP.

הנתונים מועברים לשרת שבו מעובדים ומאוחסנים במסד נתונים ייעודי. התצוגה מתבצעת בחלונית במצב מחקר, הנתונים משתקפים בצורה של גרפים, מפת רשת, מסכים מורכבים המשלבים מידע מספרי וגרפי.

אם חריגה מהפרמטרים הקריטיים או שהתרחשה תקרית, האחראים על הניטור של האדם מתריעים בדרך שנקבעה מראש — באמצעות דואר אלקטרוני, sms, הודעה בחלון מוקפץ. התוכנית יכולה להיות מונחת תגובה אוטומטית לאירועים מסוג מסוים. אפשרויות הקריטיות מוגדרות באופן ידני או על סמך התבניות המוטבעות בתוכנה.

היתרונות של יישום ניטור
לאחר המשימה נפתרה, הנהלת החברה מעריכה את היתרונות של יישום המערכת כדאיות עלויות.

היתרונות העיקריים עבור המשרד:

התשתית נשמרת במצב של יכולת עבודה קבועה בהתאם לפרמטרים שנקבעו עבור החברה והלקוחות. זמן ההשבתה של ה-IC כולו ומרכיביו מצטמצם בנפרד, זמן התגובה של המערכת לאירוע מצטמצם;
כל הפרמטרים של פעולת ה-IC נשלטים ממרכז בקרה יחיד, נתונים משמעותיים אינם הולכים לאיבוד, החלטות התגובה לתקלות נעשות באופן מרכזי;
הנתונים דמיינו או מעוצבים לדוחות בצורה המאפשרת קבלת החלטות קלה יותר;
התראה על אירועים מתרחשת באופן מיידי;
עלויות ההפעלה הכוללות של המערכת מופחתות.
התקנת תוכנה מוסמכת תאפשר לממש את היתרונות של מערכת ניטור תשתית ה-it בצורה יעילה יותר מאשר תוכנה חופשית, אבל עבור חברה קטנה או רשת, פתרון חינם יהיה זול יותר במחיר, וחוץ מזה, אפשרות זו לא תיצור בעיות בהכשרת משתמשים.

Translate »